Kandydaci do Rady Miasta Bolesławiec

[Na skróty:  Okręg nr 1, Okręg nr 2, Okręg nr 3, Okręg nr 4]

Okręg nr 1

(Bolesławiec ulice: Agatowa, Akacjowa, Astrów, Bazaltowa, Bażantowa, Generała Józefa Bema, Bławatkowa, Bratków, Brzozowa, Bukowa, Ceramiczna, Augusta Cieszkowskiego, Cisowa, Czerwonych Maków, Dębowa, Dolne Młyny 21 do końca, Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Gajowa, Góralska, Górska, Grabowa, Graniczna, Irysów, Jagodowa, Jarzębinowa, Jasna, Jaśminowa, Jemiołowa, Jesionowa, Jastrzębia, Franciszka Salezego Jezierskiego, Jodłowa, rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Kalinowa, Kamienna, Kamionkowa, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Konstytucji 3 Maja, Konwaliowa, Kormoranów, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Stanisława Małachowskiego, Miłorzębowa, Miodowa, Modrzewiowa, Morelowa, Mostowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Narcyzów, Elizy Orzeszkowej, Ptasia, Pogodna, Różana, Rubinowa, Rumianków, Sadowa, Skalna, Skowronkowa, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Skwer Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Słoneczników, Słowiańska, Sokola, Sosnowa, Spacerowa, Stanisława Staszica, Stokrotek, Stolarska, Storczyków, Szarotek, Świerkowa, Topolowa, Romualda Traugutta, Tulipanowa, Tunelowa, Wałowa, Wiaduktowa, Widok, Wilcza, Wierzbowa, Wiosenna, Walerego Wróblewskiego, Wrzosowa, Zabobrze, Zaułek Sasanek, Żurawia, Żwirowa)

 

 

 

1. Leszek Franciszek Chudzik – społecznik, jest inicjatorem wielu projektów dla mieszkańców swojego okręgu, jak budowy kompleksu sportowego, nowego przedszkola, remontów i budowy nowych dróg czy skablowania oraz budowy nowego oświetlenia ulicznego. Pomaga wszystkim tym, którzy proszą o pomoc i interwencję. Wieloletnia praca w straży pożarnej nauczyła go pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jego marzeniem jest by Bolesławiec był najlepszym, najbezpieczniejszym miejscem do życia. Prywatnie ojciec trójki dzieci i dziadek pięciorga wnucząt, szczęśliwy mąż – od 40 lat w związku z Urszulą. Lubi uspokajającą pracę w ogrodzie, narciarstwo biegowe, pracę w kuchni oraz śpiew w chórze, którego jest założycielem. W środowisku dał się poznać jako osoba konsekwentna w swoim działaniu, dążąca do wybranego celu. Jest ceniony za wrażliwość na ludzkie potrzeby, dotrzymywanie słowa oraz umiejętność rozwiązywania spraw konfliktowych.

2. Adam Biesiadecki – emeryt, radny Rady Miasta od 2010 roku. Interesuje się polityką, piłką nożną, budownictwem. Ubiegał się o budowę miejskiego przedszkola publicznego na osiedlu Kwiatowym, co zostało ostatecznie sfinalizowane. Wnioskował również o środki finansowe na odrestaurowanie zabytkowych płaskorzeźb przy Kościele Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, zabiegał i przyczynił się do powstania pętli autobusowej przy ulicy Zabobrze. Wnioskował również o to, aby z drogi krajowej powstał zjazd do sklepu spożywczego. Priorytetem były dla niego kursy autobusowe linii 2, 10, miejsce przystankowe bezpośrednio przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz przejazd przez pomijaną dotąd ulicę Bema. Nigdy nie pozostawał obojętny na prośby i sugestie swoich wyborców. W nowej radzie chciałby zająć się kontynuacją budowy i remontów ulic na lewobrzeżnej części miasta, oświetleniem oraz bezpieczeństwem mieszkańców.

3. Eugeniusz Kowalski – wykształcenie wyższe magisterskie, mąż, ojciec dwóch córek i dziadek trójki wnuków. Były nauczyciel historii i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu. Obecnie emeryt, interesuje się polityką, historią sportem i turystyką. Od lat związany z bolesławiecką oświatą. Jako radny aktywnie działał na rzecz szkolnictwa m. in. doprowadził do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu, zainicjował przebudowę lokalnych ulic : Ceramiczna, Spacerowa, Zabobrze, Dolne Młyny, Mostowa, Góralska, Konstytucji 3 Maja, Małachowskiego, Widok. Za swoją działalność i pracę społeczną uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości i Zasłużony dla Miasta Bolesławiec. W radzie chce z całych sił działać na rzecz dobra mieszkańców Bolesławca m.in. w dziedzinie oświaty, infrastruktury i gospodarki komunalnej. Zarówno w życiu, jak i w pracy samorządowej kieruje się zasadą „Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj”.

4. Katarzyna Niezgoda – 48 lat. Jest żoną i matką dwóch córek. Ukończyła studia magisterskie na UE we Wrocławiu na kierunku Rachunkowość i Controlling. Jest kierownikiem księgowości w bolesławieckim PWiK i byłym członkiem Rady Nadzorczej. Pracowała również w BZWBK SA. Brała udział w pracach rady szkoły, jest również wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Cechuje się pracowitością, a przez swoje zaangażowanie, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jest osobą empatyczną, która kieruje się dobrem innych ludzi. Wolny czas spędza na spacerach z psem i czytaniu książek. W radzie chciałaby brać czynny udział w podejmowaniu decyzji na temat rozwoju miasta, w szczególności oświaty, kultury i sportu, a także spraw społecznych. Jest osobą, która chętnie pozna postulaty i prośby mieszkańców, będzie wsłuchiwać się w potrzeby i problemy, a przede wszystkim szukać rozwiązań i je realizować. W środowisku lubiana za pozytywne nastawienie do świata i to, że nigdy nie zostawia nic na jutro.

5. Urszula Antoniak – 41 lat, kierownik administracji w Przychodni Lekarskiej Fons Vitae. Od 20 lat związana z Bolesławcem zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Jest osobą wrażliwą, szczególnie uwrażliwiona jest na potrzeby osób samotnych, starszych, bezradnych. Codzienna praca z pacjentami nauczyła ją cierpliwości i wyrozumiałości. Chętnie niesie pomoc każdemu, bez względu na to kim jest i z jakim problemem się pojawił. Dała się poznać jako osoba potrafiąca skutecznie rozwiązywać trudne problemy i podejmować przemyślane decyzje. Jest również wnikliwym obserwatorem i dobrym słuchaczem. Od najmłodszych lat jest z nią muzyka. Ukończyła PSM I stopnia w Bolesławcu jako skrzypaczka. Grała w orkiestrze Szkoły Muzycznej i Eurooperze Euroregionu Nysa. Teraz chętnie uczestniczy w koncertach jako widz. Muzyka daje dużo energii. W radzie chciałaby zajmować się sprawami społecznymi i kulturą. Jest lubiana za życzliwość, empatię i chęć niesienia pomocy.

6.Beata Rogowska-Zielonka – 46 lat, mężatka, ma syna. Z wykształcenia jest magistrem chemii. Ukończyła Wydział Chemii oraz Studium Przygotowania Pedagogicznego na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zarządzania jakością na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest pracownikiem firmy RMA, pełni tam obowiązki Pełnomocnika Zarządu ds. jakości. Ma kompetencje auditora zewnętrznego norm zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001 w zakresie jakości, środowiska oraz bhp. Bliskie są jej sprawy środowiska naturalnego, a wręcz jego problemy, dlatego chciałaby przybliżyć, a nawet przekonać mieszkańców Bolesławca do OZE, tzw. odnawialnych źródeł energii. Uwielbia jeździć na rowerze. Współpracuje z Fundacją Niewidomi na Tandemach, pełniąc funkcję wolontariusza – opiekuna osoby niewidomej. Lubi chodzić po górach, czyta chętnie książki naukowe czy przygodowe. W wolnym czasie oddaje się pasji pieczenia ciast. Uczęszcza na zajęcia z native speaker’em, ponieważ język angielski jest w dzisiejszym świecie podstawowym językiem komunikacji. Dała się poznać jako osoba przyjazna oraz otwarta na rozmowę z drugim człowiekiem. Chciałaby zostać radną, ponieważ interesują ją sprawy naszego miasta oraz jego dalszy rozwój.

7. Mateusz Janusz Sobczak – 19 lat, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie kontynuuje naukę w dziedzinie terapeutyki zajęciowej, a docelowo pragnie być polonistą i pracować z młodzieżą. Od 2018 roku, przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego Młodzieżowej Rady Miasta. Miał również zaszczyt, zostać wybranym przewodniczącym tej rady. Już jako uczeń szkoły podstawowej odczuwał potrzebę pomocy innym, co przerodziło się w jego działanie. Za szereg podejmowanych przedsięwzięć został wyróżniony tytułem Wolontariusz Roku 2023 Powiatu Bolesławieckiego jako „Wolontariusz Młodzieżowy”. W roku 2022 otrzymał tytuł Osobowość Roku Powiatu Bolesławieckiego. Interesuje się literaturą polską, geografią oraz muzyką. W „dorosłej” Radzie Miasta będzie miał na względzie dobro wszystkich mieszkańców. Jego celem jest wysłuchanie i analiza każdej propozycji, którą następnie będzie się starał omówić z odpowiednimi instytucjami. Jego mottem jest „BądźMY dumni z Bolesławca!”


Okręg nr 2

(Bolesławiec ulice: Aleja Tysiąclecia, Bolesława Chrobrego, Ciesielska, Ekonomiczna, Fabryczna, K. I. Gałczyńskiego, Bartosza Głowackiego, Hutnicza, Jagiellonów, Jana Pawła II, Kaszubska, Tadeusza Kościuszki, Królowej Jadwigi, Adama Mickiewicza, Modłowa, Ogrodowa, Piastów, Piotra i Pawła, Plac Wolności, Polna, Przemysłowa, Juliusza Słowackiego, Spokojna, Spółdzielcza, Staroszkolna, Strefowa, Melchiora Wańkowicza, Żwirki i Wigury)

 

 

 

1. Piotr Roman – politolog, studia podyplomowe samorządu terytorialnego na wydziale prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Posiada certyfikat zarządzania projektami Prince 2. Absolwent programu Departamentu Stanu USA – „International Visitor Leadership”. Członek Komitetów Monitorujących Funduszami Polska – Saksonia i Polska – Czechy. Uczestniczy w pracach komitetu przygotowującego Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska. Wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Miast Napoleońskich. Współzałożyciel Europejskiego Szlaku Miast Ceramicznych. Współzałożyciel Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, jest członkiem kapituły Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Od 2007 r. wybierany na stanowisko Prezydenta Euroregionu Nysa. Był pierwszym starostą bolesławieckim. W latach 1998 – 2002 tworzył struktury odrodzonego samorządu powiatowego. Prezydent Miasta Bolesławca od 2002 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Spośród nich najbardziej sobie ceni Nagrodę Europy, przyznawaną corocznie tylko jednemu miastu przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Prezes Forum Samorządowego Ziemi Bolesławieckiej. Mieszka w Bolesławcu od urodzenia. Żona Barbara, dwójka dzieci: Kamil i Ania, oraz wnuki: Michał, Gabrysia i Joasia. Po ukończeniu studiów i rocznej służbie wojskowej rozpoczął pracę jako nauczyciel. Najdłużej – 7 lat pracował w I LO. Kończy tę prace w momencie wybrania na przewodniczącego sejmiku województwa jeleniogórskiego. Hobby: rower, narty, turystyka, dobra książka (ostatnio przeczytał biografię Elona Muska), muzyka.

2. Renata Jadwiga Fredyk – mąż Jarosław, dwie córki (Natalia i Patrycja). Pielęgniarka środowiskowa w Przychodni Osiedlowej. Radna Rady Miasta VI, VII i VIII kadencji, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bolesławiec. Była członkiem Komisji Rewizyjnej Branżowych Związków Zawodowych w SP ZOZ w Bolesławcu. Interesuje się medycyną rodzinną, kulturą bałkańską i turystyką. Lubi podróże i literaturę. W radzie chciałaby zajmować się sprawami służby zdrowia, problemami osób z niepełnosprawnościami, polityką społeczną oraz infrastrukturą. W swoim środowisku dała się poznać jako osoba odpowiedzialna, podchodząca z pasją do wykonywanych obowiązków. Zaangażowana w rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności. Małe i duże sprawy zgłaszane przez mieszkańców zawsze traktuje z należytą uwagą. Otwarta na ludzi i ich problemy. Nie przechodzi obojętnie obok najmniejszego zagadnienia. Ceniona za uwrażliwienie na potrzeby innych oraz chęć podejmowania nowych wyzwań. Lubiana za sumienność, optymizm oraz skuteczność w działaniu.

3. Józef Pokładek – wykształcenie średnie, geodeta, na emeryturze, żonaty, dwóch dorosłych synów. Pracował w Powiatowym Biurze Geodezji i Terenów Rolnych, następnie w Wojewódzkim Biurze Geodezji w Jeleniej Górze. Był naczelnikiem Wydziału Geodezji w Urzędzie Rejonowym, prowadził działalność gospodarczą z zakresu geodezji i kartografii. W Starostwie Powiatowym od jego powstania do 2012 r. pracował na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału Geodezji. Od 1990 r. wspierał nowo powstały samorząd i pracował na jego rzecz. Radny od 1998 r. przez 6 kadencji. W VI i VIII kadencji przewodniczący Rady Miasta. Od VI 2004 r. do II 2018 r. przewodniczący NSZZ ”Solidarność” przy Starostwie Powiatowym. W 2005 r. odznaczony przez Ministra Infrastruktury za zasługi dla Geodezji i Kartografii RP. W 1998 r. odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za sumienną i długoletnią pracę w administracji, w 2017 r. Złotym Krzyżem Zasługi za długoletnią (45-letnią) pracę w dziedzinie geodezji i kartografii . Dał się poznać, jako osoba, która lubi działać na rzecz innych ludzi. Co roku jest fundatorem dwóch nagród dla najlepszego ucznia sportowca w Szkole Podstawowej nr 1 (1000 zł). Ceniony za bezinteresowną pomoc, tym którzy tej pomocy potrzebują. Prężnie działa w Radzie Parafialnej przy Kościele pw. Chrystusa Króla. Lubiany za otwarty stosunek do ludzi i ich problemów, spontaniczność i chęć niesienia pomocy innym.

4. Wiktoria Maria Śliwa – 18 lat, organistka w Kościele pw. Chrystusa Króla w Bolesławcu. Zajmuje czołowe lokaty w konkursach wokalnych i recytatorskich. W kręgu jej zainteresowań jest muzyka klasyczna i opera. Lubi muzykę, śpiewa i gra na różnych instrumentach. W radzie miasta chciałaby zajmować się potrzebami młodych ludzi i rozwijaniem pasji mieszkańców oraz sprawami dotyczącymi rozwoju miasta. Ceniona za wyznaczanie sobie ambitnych celów. Lubiana za kreatywność i chęć niesienia pomocy innym.

 

5. Paulina Bernadeta Gortych – 32 lata, szczęśliwa mężatka i mama dwójki dzieci. Jest osobą otwartą na potrzeby każdego mieszkańca. Jako radna chciałaby się w szczególności zajmować sprawami związanymi z infrastrukturą techniczną oraz oświatą – idzie to w parze z jej wykształceniem oraz byciem rodzicem. Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na Wydziale Inżynierii Środowiska. Pracuje w PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o., a od ubiegłego roku jest przedstawicielem pracowników w Radzie Nadzorczej. Udziela się aktywnie w życiu Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 6. Jej pasją są podróże i aktywne spędzanie czasu. Lubi prace manualne, szczególnie tworzenie dekoracji. Dała się poznać jako osoba doskonale zorganizowana i dążąca do zamierzonych celów. Chętnie zdobywa wiedzę i nowe umiejętności, nie boi się wyzwań i ciężkiej pracy. Lubiana za dobry humor w każdej sytuacji.

6. Marek Stefanik – 33 lata, magister fizjoterapii, prywatna praktyka, kierownik-koordynator Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu, członek Rady Fundacji Wspierajmy Zdrowie. W obszarze jego zainteresowań jest motoryzacja, pływanie, narciarstwo, muzyka. W radzie miasta chciałby zajmować się ochroną zdrowia, rozwojem programów profilaktyki zdrowotnej, promocją zdrowia. Uważa, że nadanie priorytetu naszemu zdrowiu pozwoli nam doświadczyć szczęścia i poczucie własnej wartości. Zdrowie jest niezbędne do możliwości realizowania planów rodzinnych, zawodowych, dobrego samopoczucia oraz aktywności towarzyskich. Posiada wiedzę, umiejętności i doświadczenie do zaspokajania potrzeb zdrowotnych społeczeństwa na najwyższym poziomie. Jego kompetencje pozwolą rozwijać istniejące, tworzyć nowe programy profilaktyczne oraz promować zdrowie. Dał się już poznać jako osoba zawsze uśmiechnięta, optymistyczna, pracowita i pomocna. Lubiany za siłę i konsekwencję w dążeniu do celów, optymistyczne podejście i łatwość w kontakcie z innymi osobami.

7. Joanna Dudyńska – żona, mama i babcia. Wykształcenie wyższe pedagogiczne. Ukończyła Historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, studia podyplomowe z Geografii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Przedsiębiorczość i doradztwo zawodowe na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest nauczycielem dyplomowanym, od 1997 r. nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Od 2014 roku pełni funkcję prezeski Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bolesławcu. Współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego oraz dyrektorami szkół i placówek oświatowych. W kręgu jej zainteresowań jest historia ustroju, życie społeczne i polityczne II RP. Lubi podróże i książki. Czyta chętnie książki sensacyjne, powieści szpiegowskie i thrillery medyczne. W radzie chciałaby zajmować się sprawami związanymi z szeroko rozumianą oświatą, ponieważ „ bliskie są mi problemy nauczycieli, ale również rodziców i ich dzieci, znam bolączki polskiej szkoły”. Ponadto sprawami społecznymi, seniorów, osób potrzebujących wsparcia, ochroną zdrowia i bezpieczeństwem. Jest osobą z dużym doświadczeniem zawodowym, zna przepisy prawa oświatowego. W środowisku dała się poznać jako osoba konsekwentna i sprawna w działaniu, odważna w podejmowaniu nowych wyzwań. Ceniona za umiejętność współpracy i kompetencje. Lubiana za otwarty stosunek do ludzi i wrażliwość.


Okręg nr 3

(Bolesławiec ulice: Aleja Wojska Polskiego, Generała Władysława Andersa, Artyleryjska, Adama Asnyka, Bielska, Cicha, Dzieci Wrześni, Górników, Generała Józefa Hallera, Tadka Jasińskiego, Kasztanowa, Jana Kilińskiego, gen. Franciszka Kleeberga, Hugo Kołłątaja, Marii Konopnickiej, Konradowska, Mikołaja Kopernika, Wojciecha Korfantego, Bronisława Kosiby, Kresów II RP, Krótka, Łasicka, Ignacego Łukasiewicza, Karola Marcinkowskiego, Karola Miarki, Czesława Miłosza, Murarska, Gabriela Narutowicza, Niepodległości, Stefana Okrzei, Parkowa, Plac ks. Jerzego Popiełuszki, Plac Księdza Prałata Władysława Rączki, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Plac Pokoju, Emilii Plater, Podgórna, Mikołaja Reja, Generała Tadeusza Rozwadowskiego, Saperska, Słoneczna, Stefana Starzyńskiego, Sybiraków, Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów, Zagłoby, Zaułek, Zielona, Zygmunta Augusta, Stefana Żeromskiego)

 

 

 

1. Andrzej Józef Żuk – lekarz medycyny, założyciel i współwłaściciel Przychodni FONS VITAE. Uhonorowany tytułem „Pediatra Roku”, zajął I miejsce w powiecie bolesławieckim w prestiżowym plebiscycie medycznym Hipokrates 2023. Żonaty, dumny ojciec trójki dzieci – Agnieszki, Wojciecha, Miłosza. Interesuje się sztuką i fotografią. Lubi nurkowanie i sporty zimowe, pasjonuje się strzelectwem sportowym. Uwielbia swojego kota Benia. Doświadczony radny Rady Miasta ( 2002-2006, 2014-2018, 2018-2024), przewodniczący Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych. W radzie chciałby nadal zajmować się sprawami służby zdrowia i polityki socjalnej, gdyż te zagadnienia są mu najbliższe. Uważa zdrowie za najwyższą wartość, docenia zalety profilaktyki. Realizator programów szczepień dziewcząt przeciwko wirusowi HPV. Pomysłodawca bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla bolesławieckich seniorów. Dał się poznać jako profesjonalista, osoba konsekwentna w działaniu, dotrzymująca słowa, dobry i doświadczony menadżer. Ceniony za empatię i otwarty stosunek do ludzi.

2. Damian Piotr Sawczak – 42 lata, żona Jolanta, dwoje dzieci – Dawid i Oliwia. Wykształcenie wyższe. Założyciel i trener Football Academy Bolesławiec, menadżer – prowadzi własną działalność gospodarczą. Pracuje jako Specjalista ds. Organizacji Szpitala św. Łukasza. Sekretarz Fundacji Wspierajmy Zdrowie, z którą zrealizował wiele społecznych inicjatyw. Inicjator szkoleń z zakresu pierwszej pomocy w szkołach i przedszkolach, jeden z organizatorów dwóch edycji konkursu „Pierwsza Pomoc bez Tajemnic”. Pomysłodawca i realizator Bolesławieckiej Przedszkoliady Piłkarskiej (VIII edycji), akcji edukacyjnej (przedszkolaki i klasy I-III ) „Zdrowe jedzenie, sprawne ciało”. Organizator międzynarodowych turniejów piłkarskich, w tym II edycji Bolesławiec Cup, półkolonii piłkarskich, charytatywnych turniejów piłkarskich, w tym WOŚP i Football Academy Pomaga. Radny Rady Miasta Bolesławiec, przewodniczący Komisji Skarg Wniosków i Petycji, zastępca przewodniczącego Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, członek Komisji Kultury Oświaty i Sportu. W kręgu jego zainteresowań jest sport, edukacja, kultura. W radzie chciałby zajmować się sprawami sportu, zdrowia, edukacji i kultury ze względu na posiadane doświadczenie. Chce być zaangażowany w dalszy rozwój Bolesławca. Jest człowiekiem pełnym pasji, aktywnie działającym i dążącym do wyznaczonego celu. Lubiany za otwarty stosunek do ludzi, niezwykłą aktywność i chęć pomocy innym.

3. Mirosław Antoni Sakowski – nauczyciel, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. Uhonorowany zaszczytną nagrodą Dyrektor 2023 w prestiżowym Plebiscycie Edukacyjnym. Samorządowiec, radny Rady Miasta Bolesławiec w latach 2006-2010 , 2010-2014 i 2018-2024. Za pracę na rzecz mieszkańców decyzją Rada Miasta Bolesławiec uzyskał tytuł „Zasłużony dla miasta Bolesławiec”. Przez ostatnie pięć lat pracował w komisjach: Oświaty, Kultury i Sportu, Rozwoju Gospodarczego i Finansów oraz Komisji Rewizyjnej. Zawsze do dyspozycji Bolesławian. Solidny i skuteczny. W przyszłej radzie chciałby kontynuować swoją pracę, dokończyć to, czego nie udało się w poprzedniej kadencji, w szczególności chce zająć się: 1. Uczynieniem przestrzeni publicznej dostępnej dla osób z różnymi potrzebami (w tym osoby starsze, rodzice z małymi dziećmi, osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach), np. przystosowanie placów zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami. 2. Zwiększeniem dostępności dla dzieci, młodzieży i dorosłych do szkolnych obiektów sportowych w dni wolne od zajęć.

4. Ewelina Gombrych-Stemplowska – mężatka, dwójka dzieci. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku administracja, ukończone studia podyplomowe w zakresie bhp oraz ochrony środowiska, a obecnie kształci się na kierunku „Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami”. Wieloletni pracownik administracji, aktualnie zatrudniona w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu. Lokalny przedsiębiorca i mediator, nastawiony na pomoc ludziom znajdującym się w różnych sytuacjach życiowych. Jej cele do realizacji w Radzie Miasta dotyczą promocji zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego – utrzymywanie terenów zieleni oraz parków, przedsięwzięcia związane z gospodarką odpadami i odnawialnymi źródłami energii oraz unowocześnienie infrastruktury lokalnej, w tym w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Dała się poznać jako osoba empatyczna, aktywna i kreatywna. Lubi piesze wędrówki, dobrą książkę i muzykę.

5. Luiza Maria Słychan – 34 lata, wykształcenie wyższe. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Na tym wydziale ukończyła także studia podyplomowe w zakresie prawa medycznego i bioetyki. Jest także certyfikowanym mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Od 2019 roku jest adwokatem w Kancelarii Zatwarnicki Słychan Adwokaci z/s w Bolesławcu. W radzie miasta chciałaby zajmować się sprawami z zakresu ochrony zdrowia, rodziny i spraw społecznych, a także wspieraniem rozwoju organizacji pozarządowych. W swoim środowisku dała się już poznać jako zaangażowany adwokat. Stoi u boku kobiet, szczególnie tych potrzebujących, które doświadczyły w życiu cierpienia i przemocy. Zawodowo broni kobiet, które są ofiarami błędów medycznych, walcząc o ich prawa i godność. Lubiana za odwagę i determinację w dążeniu do celu oraz pasję do działania. Obecnie chce pracować również na rzecz mieszkańców naszego miasta. Interesuje się psychiatrią i neurologią w zakresie funkcjonowania ludzkiego mózgu.

6. Carmen Barbara Kwiatkowska – 39 lat, ukończyła studia wyższe na kierunku fizjoterapia oraz studia podyplomowe w zakresie masażu w odnowie biologicznej w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Zdobyła kwalifikacje jako instruktor sportu w Polskiej Akademii Kultury i Sportu w Warszawie. W 2015 r. rozpoczęła pracę jako trener personalny w Termy Bolesławiec, doskonaliła swoje umiejętności zawodowe poprzez udział w różnych kursach m.in. programowanie treningowe, trening siłowy na Akademii Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu. Prowadziła zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjnej dla seniorów. Obecnie pełni funkcje kierownika obiektu „Leśny Potok”. Jest rodowitą bolesławianką, mamą pięcioletniej córki Lei. Interesuje się sportem, zdrowiem publicznym, polityką społeczną i psychologią. Lubi podróże i pracę z ludźmi. W radzie chciałaby zajmować się sprawami związanymi z kulturą, sportem i zdrowiem. Doświadczenie i zainteresowania pragnie wykorzystać w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Dała się poznać jako osoba ambitna i lubiąca nowe wyznania. Odpowiedzialnie podchodzi do pracy i oferuje swoją rzetelność, pracowitość i kreatywność. Cechuje ją dobra organizacja pracy, obowiązkowość, spostrzegawczość. Posiada umiejętność koncentracji na zadaniach. Jest otwarta i łatwo nawiązuje kontakty. Lubiana za skuteczność, opanowanie i wysoką kulturę osobistą.

7. Robert Józef Pochodaj – 59 lat, żonaty ojciec dwóch dorosłych synów. Wykształcenie wyższe, ukończył studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy – kierunek Logistyka. Obecnie emerytowany żołnierz zawodowy. Podczas służby wojskowej zajmował się logistycznym zabezpieczeniem funkcjonowania Jednostki Wojskowej w Bolesławcu. Wielokrotny współorganizator akcji charytatywnych ze Stowarzyszeniem 62 ks Commando. Interesuje się polityką krajową i międzynarodową, bezpieczeństwem narodowym, zagadnieniami ekonomicznymi i gospodarczymi kraju i regionu oraz funkcjonowaniem samorządów. Jego hobby to uprawa ogrodu działkowego, kulinaria, sport i motoryzacja. W radzie chciałby zajmować się sprawami rozwoju gospodarczego i infrastruktury. Chce również mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę środowiska w naszym mieście. W pracy zawodowej dał się poznać jako człowiek odpowiedzialny za powierzone zadania, konsekwentny i skuteczny organizator, szanujący drugiego człowieka, pomagający innym. Jest mu bliskie dobro i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.

8. Michał Szwed – 37 lat, mąż, tato Gai (6 lat) i Kosmy (10 lat). Współtwórca i producent w Telewizji Regionalnej TVT. Obecnie pracuje w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki jako kierownik działu filmowo audiowizualnego. Jest twórcą Bolesławickiej Szkoły Filmowej obecnie działającej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Propagator akcji „BOLESŁAWIEC SIĘ Kręci! Producent kronik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni realizowanych z bolesławiecką młodzieżą. Zdobywca Kryształowego Ekranu w konkursie dla telewizji lokalnych i regionalnych organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Laureat kilku nagród za promocję miasta Bolesławiec. Od 2018 roku szef bolesławieckiego sztabu WOŚP. W radzie miasta chciałby być głosem młodego Bolesławca. Aktywny miłośnik żeglarstwa i amerykańskiej motoryzacji. Wolontariusz, społecznik i harcerz. Zakochany w Bolesławcu.

 


Okręg nr 4

(Bolesławiec ulice: 1 Maja, 10 Marca, Aleja Partyzantów, Armii Krajowej, K. K. Baczyńskiego, Bankowa, Stefana Batorego, Bobrowa, Bohaterów Getta, Mikołaja Brody, Fryderyka Chopina, Ignacego Daszyńskiego, Stanisława Dąbka, Dolne Młyny 1a – 5, Ignacego Domeyki, Michała Drzymały, Garncarska, Gdańska, Górne Młyny, Grunwaldzka, Zbigniewa Herberta, Majora „Hubala”, Jeleniogórska, Karkonoska, Karpecka, Jana Karskiego, Komuny Paryskiej, Kościelna, Bolesława Kubika, Michała Kutuzowa, Kwiatowa, Leśna, Lubańska, Władysława Łokietka, Magistracka, Mała, Masarska, Jana Matejki, Mazowiecka, Janusza Meissnera, Obrońców Helu, Obrońców Westerplatte, Marcina Opitza, Orla, Orląt Lwowskich, Ignacego Paderewskiego, Ludwika Pasteura, Piaskowa, Rotmistrza Pileckiego, Plac Piastowski, Plac Świętego Krzyża, Plac Zamkowy, Pod Lasem, Pomorska, Powstańców Warszawy, Bolesława Prusa, Rajska, Władysława Reymonta, Robotnicza, Rondo 100-lecia Niepodległości, Rynek, Rzemieślnicza, Sądowa, Henryka Sienkiewicza, Sierpnia ’80, gen. Władysława Sikorskiego, Piotra Skargi, Skwer 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Jana Sobieskiego, Sportowa, mjr Henryka Sucharskiego, Szkolna, rondo Jerzego Szmajdzińskiego, Ślusarska, Śluzowa, Braci Śniadeckich, Tamka, Targowa, Teatralna, Warszawska, Wąska, Wesoła, Willowa, Wincentego Witosa, Józefa Wybickiego, Zacisze, Zgorzelecka, Zwycięstwa, Żołnierzy Wyklętych)

 

 

 

1. Łukasz Jaźwiec – 43 lata, z wykształcenia historyk, filolog klasyczny. Ukończył również studia z zarządzania w sektorze publicznym oraz posiada tytuł Master of Business Administration. Radny dwóch kadencji w latach 2014-2018 oraz 2018-2024. Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta. Jest Prezesem Zarządu w spółce PKS Bolesławiec. Do swoich największych atutów zalicza doświadczenie samorządowe, znajomość problematyki samorządowej w zakresie sportu, kultury, oświaty, finansów publicznych, infrastruktury, zarządzania oraz jednoczenia ludzi wokół ważnych lokalnych spraw. Wie też jakie wyzwania stoją przed bolesławieckim samorządem i jak sprawić by nadal tak dynamicznie się rozwijał. Kiedy nie pracuje, dużo czasu poświęca rodzinie, a także realizacji swoich pasji – tenis stołowy, pływanie, bieganie oraz jazda na rowerze, a dla równowagi literatura faktu, powieści historyczne, nauka języków obcych i włoskie podróże – kalokagathia. Lubi ludzi i rozmowy z nimi, które sprawiają, że cały czas twardo stąpa po ziemi. Skuteczny i aktywny samorządowiec.

2. Agnieszka Słota – 47 lat, mężatka, mąż Tomasz, córka Olimpia 20 lat. Wykształcenie wyższe, Społeczna Akademia Nauk, kierunek: zarządzanie, specjalność: zarządzanie logistyczne w zakresie logistyki biznesowej. Od 2012 r. pracownik Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Bolesławcu Sp. z o.o., 2015-2023 – Asystentka Zarządu, od IX 2023 r. – samodzielne stanowisko ds. organizacyjnych i eksploatacji obiektów Spółki. Radna Rady Miasta Bolesławiec przez niecały rok obecnej kadencji. Interesuje się beletrystyką, muzyką, od niedawna, po współorganizacji konkursu „Bolesławiec w kwiatach” również florystyką i ogrodem. Preferowany obszar działania w Radzie Miasta to budownictwo
i infrastruktura oraz działalność społeczna, co bezpośrednio i pośrednio wiąże się
z wykonywaną pracą, dając możliwość poznania problemów i potrzeb mieszkańców Bolesławca. W środowisku ceniona za umiejętność słuchania, empatię, wrażliwość.

3. Michał Piaskowski – 40 lat, żonaty, dwóch synów – Igor 8 lat, Filip 12 lat. Urodził się i wychował w Bolesławcu. Po studiach na kilka lat przeprowadził się na Cypr, by ostatecznie wrócić do Bolesławca i tu założyć rodzinę. Inżynier elektroniki i telekomunikacji, administrator sieci komputerowych, kierownik działu technicznego w BOK-MCC, gdzie zajmuje się realizacją wydarzeń kulturalnych i administracją ośrodka. Jest też nauczycielem e-sportu w MDK, w przeszłości otrzymał wiele wyróżnień na arenie e-sportowej, był organizatorem turniejów gamingowych. Interesuje się fotografią i cyberbezpieczeństwem. Wolne chwile lubi spędzać na górskich szlakach. Dał się już poznać w swoim środowisku jako dobry gospodarz. Jest osobą aktywną, chcącą w pełni wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności dla dobra naszego miasta i mieszkańców. W radzie miasta chciałby zajmować się sprawami infrastruktury oraz być głosem młodych mieszkańców. Lubiany za kreatywność i zaradność.

4. Celestyna Bronisława Koszak – 28-letnia panna, wykształcenie wyższe – mgr sztuki (Akademia Muzyczna we Wrocławiu). Dyrygentka, wokalistka, pedagog. Pracuje jako nauczycielka w szkołach muzycznych w Bolesławcu i Lubaniu, prowadzi zajęcia muzyczne w BOK-MCC. Jej oczkiem w głowie jest Chór Miejski Cantate Deo, którym kieruje. Aktywistka od zawsze, wszędzie jej pełno. Przez całe studia pełniła funkcję starosty roku, była także członkinią Rady IV Wydziału AM i wiceprezeską ChKA-N Senza Rigore. Interesuje się muzyką oraz szeroko pojętą sztuką. W wolnych chwilach lubi spacerować, tańczyć, czytać. Pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, uwielbia zarażać swoją pasją. Miłośniczka ciekawych dyskusji, zwłaszcza tych z przyjaciółmi. Ceni w sobie to, że z każdym potrafi znaleźć wspólny język. W Radzie Miasta chciałaby się zajmować m. in. tematami kultury oraz sprawami młodych bolesławian. W środowisku dała się poznać jako młoda, niezależna kobieta, która będzie dla rady powiewem świeżego powietrza i kreatywnych inicjatyw.

5. Elwira Agnieszka Kokosińska – 36 lat. Od 17 lat związana z branżą finansową, obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Regionu placówek franczyzowych w Banku Millennium. Jako Certyfikowany Trener Mentalny pomaga innym pokonywać słabości i realizować plany. Posiada umiejętność zarządzania, strategicznego myślenia oraz wyznaczania celów. Aktualnie pełniona funkcja członka ekonomicznej Rady Parafii MBNP w Bolesławcu – to świadectwo wyznawanych wartości oraz zaufania społeczności lokalnej, dla której dobra nieustannie pracuje. Jest szczęśliwą mężatką oraz mamą 11-letniej Lenki. To sprawia, że jej działania będą odpowiedzią na potrzeby rodziców i dzieci w naszym mieście. W samorządzie chce budować dialog, kulturę i stworzyć możliwości rozwoju dla mieszkańców Bolesławca, nie zapominając o lokalnych przedsiębiorcach. Poprzez transparentne działania pragnie być głosem wszystkich, którym zależy na kontynuowaniu rozwoju naszego miasta i byciu dumnym mieszkańcem. Jej mottem jest „Nic o nas bez nas!”

6. Magdalena Grażyna Paraciej – 47 lat, rodowita bolesławianka. Absolwentka Technikum Elektronicznego w Bolesławcu. Współwłaścicielka Biura Nieruchomości „Paraciej Nieruchomosci”. W przeszłości współwłaścicielka rodzinnej firmy „Accord”,trenerka fitness, specjalistka od spraw sprzedaży z 25-letnim doświadczeniem i wieloma wyróżnieniami, charakteryzująca się łatwością w tworzeniu zespołu, zarządzaniu zasobami ludzkimi i procesami zachodzącymi w działalności małych i średnich przedsiębiorstw. W obszarze jej zainteresowań jest ekonomia, gospodarka i zrównoważony rozwój. Do swoich pasji zalicza sport, podróże, literaturę, kino niezależne, motosport. W radzie chciałaby zajmować się rozwojem naszego miasta, a przede wszystkim rozwiązywać problemy mieszkańców.
Dała się poznać jako osoba uczciwa i pracowita, która chce dbać o interes społeczności lokalnej i poprawę jakości życia bolesławian. Cechuje ją sumienność i ambitne podejście do założonych zadań. Praca z ludźmi sprawia jej ogromną przyjemność. Lubiana za chęć niesienia pomocy i umiejętność rozwiązywania problemów.

7. Arkadiusz Mariusz Żądło – 54 lata, wykształcenie wyższe – historyk, dorosły syn. Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu, prezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu. W latach 2019 – 2022 Prezes Dolnośląskiego Forum WTZ, w latach 2002 – 2006 radny Rady Powiatu Bolesławieckiego. Interesuje się historią i polityką. W kręgu jego zainteresowań jest również turystyka górska, spacery i zwiedzanie świata. W radzie chciałby zajmować się sprawami społecznymi oraz kulturą i sportem. Te tematy są dla niego ważne z racji wykonywanego zawodu, jak i pełnionych funkcji społecznych. Dał się poznać jako osoba odpowiedzialna, operatywna, lubiąca pracę zespołową, dobry organizator i sprawny przywódca. Lubiany i ceniony za wielką empatię i cierpliwość do osób z niepełnosprawnościami.

 


 

 Zapisz PDF